Uudis

Suurem oht möödas: populaarne Muhu Leib sai võlad ajatatud ja äriga ree peale

Muhu leib.Postimees/Scanpix

Rahageenius kirjutas tänavu suvel, et tuntud kodumaine leivatootja Muhu Leib sulgeb järjest pagarikodasid ning ettevõtet kimbutab ka 135 000 eurone maksuvõlg.

Sulgemisele läksid näiteks Tabasalu pagarikoda, samuti Telliskivi ja Tallinna sadama poed.

Muhu Leiva tegevjuht Martin Sepping rääkis juulis, et ettevõtte laualt käis korraks läbi ka pankrot, kuid edasi otsustati siiski minna saneerimiskavaga. “Loodan, et see on teostatav plaan,” märkis Sepping toona.

Täna ütles Sepping, et Muhu Leib OÜ saneerimiskava on võlausaldajate poolt vastu võetud, kohtu poolt kinnitatud ja jõustunud. “Kõik võlad, sealhulgas maksu- ja tolliameti, on ajatatud kuni kolmeks aastaks,” sõnas ta.

Seppingu sõnul on firma käekäik pärast kahjumlike poodide sulgemist paranenud. “Ettevõte on peale viimaseid kahjumlike äriüksuste sulgemisi olnud mõõdukalt kasumlik,” ütles ta. “Sama kursi jätkudes usume, et saneerimiskava õnnestub edukalt täita.”

Kes ei tea, mis on saneerimine, siis sisuliselt tähendab see pankroti vältimist läbi võlausaldajate nõuete vähendamise või ajatamise. Saneerimisavaldus esitatakse kohtule, misjärel saab firma 60 päeva kaitset võlausaldajate nõuete eest.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses